Čištění dřeva suchým ledem

Během několika hodin a bez nepořádku očistíme vaši roubenku, srub či krov od starého nátěru – a zjistíme, zda materiál není napaden dřevokazným hmyzem a organismy.

Máme 20 let praxe a stovky spokojených zákazníků, působíme po celé ČR i na Slovensku. Ozvěte se nám.

Odeslat poptávku

O dřevěné prvky stavby je třeba důkladně pečovat – chránit je před vlhkostí, napadením dřevokaznými škůdci a dalšími vlivy, které vedou k jejich degradaci.

Než ale začnete o impregnaci a natření trámů či krovu vůbec uvažovat, je důležité zbavit dřevo starého nátěru a nečistot. Např. pomocí tryskání suchého ledu, které oproti starším technologiím (pískování a broušení) dřevo nepoškozuje, je rychlejší a šetrné k životnímu prostředí.

Doporučení našich spokojených zákazníků:

„Miloše Holinku jsem poptal na odstranění červotoče a plísně pomocí impregnace dřeva. Jeho práci nemám co vytknout: domluva byla rychlá, co slíbil, to dodržel a uklidil také vzniklý nepořádek. Navíc byla na ošetřené trámy vystavená prodloužená záruka. Rád poptám p. Holinku zase.“

Petr Šín

„Na tím pána Holinku som sa obrátil, keď som zistil, že mám krov zničený drevokazným hmyzom (kvôli nevhodnému ošetreniu predchádzajúcim majiteľom). Pán Holinka na dopyt reagoval počas jedného dňa a rýchlo sme sa dohovorili na odstránenie škodcov chemickou impregnáciou. Všetko prebehlo v dohodnutom termíne a skutočne došlo k likvidácii hmyzu.“

Marian Černický

Dnes u nás Vaši dva pracovníci prováděli impregnaci dřeva na půdě. Prosím aby jste jim vyjádřil poděkování za odvedenou práci. Shodou okolností jsem v naší obci i starostou a takové služné a pracovité řemeslníky marně sháníme.Máte štěstí že takové pracovníky máte, ještě jednou vyřiďte chlapům že jim moc děkujeme.Přeji i Vám a Vaší firmě aby se Vám dařilo.

Petr a Vlasta Nunovi, Dlouhoňovice

„Na tým pana Holinky jsme se obrátili, protože jsme rychle potřebovali vyřešit problém s napadenými trámy. Přípravky, které jsme používali, nezabíraly. Po aplikaci gelu se podařilo parazity zlikvidovat. Vše proběhlo podle dohody a s profesionálním nasazením.“

František Vašíček

„Dodržení rozpisu prací, profesionalita i ochota, to vše jsou věci, pro které tým Impregnace dřeva doporučujeme známým. Od odstranění hmyzu a impregnace dřeva v našem domě uplynulo už rok a stavba zatím nejeví žádné známky návratu škůdců.“

Tomáš Horák

„Asi před rokem jsme si u srubu všimli vrzavého zvuku a viditelných světlých ‘chodbiček’ pod povrchem dřeva. Obrátili jsme se na několik firem, pana Holinku jsme zvolili na základě pozitivních referencí na internetu a dobré komunikace. Odstranění tesaříka se vydařilo. Vše proběhlo naprosto profesionálně, především si ceníme dodržení termínů.“

Ivo Hospůdka

„Pán Holinka a jeho tím nám pomohli odstrániť červotoče z trámov rodinného domu. Práca prebehla tak, ako sme sa dohodli - odporúčáme.“

Jana Kočiancová

Vážený pane Holinko, nejprve bychom Vám chtěli poděkovat za vynikající provedení impregnace na našich střešních trámech ve Vničných Šumicích.
Vaši spolupracovníci odvedli opravdu vynikající práci, byli dokonce dříve na místě než plánováno (což dnes bohužel již tak často nestává), byli velmi milí a vstřícní, odvedli prácí velmi rychle a bez přestávek, přesto však v odpovídající kvalitě.
Na takovéto spolupracovníky můžete být opravdu hrdý, my můžeme jen závidět a gratulovat k takovému týmu.

Dr. Dieter Pollak

Používáme certifikované technologie s ověřenými výsledky

K očištění trámů využíváme pelety suchého ledu (tuhý oxid uhličitý o teplotě -57 °C), které pomocí speciálního zařízení tryskáme pod tlakem 16 barů. Náraz peletových částic starý nátěr a nečistoty rozruší a ochladí je – tím dojde k jejich odpoutání od trámů. Samotné dřevo přitom zůstává netknuté.
 
K úplnému odstranění nečistot z roubení přispívá sublimace. Pelety suchého ledu přejdou vlivem vyšší teploty z tuhého do plynného skupenství. Až 800krát zvětší svůj objem a částice „odfouknou“ do připraveného vysavače. Suchý led za sebou nezanechává žádné zbytky – po sublimaci („odpaření“) jej stačí z místnosti vyvětrat. Při venkovním čištění se jednoduše rozplyne do okolí.

Jak čištění roubenky proběhne?

1) Prohlédneme objekt a zhodnotíme jeho stav

V domluvený termín přijedeme a prohlédneme trámy, krovy a další dřevěné struktury objektu. Určíme nejvhodnější postup čištění a ihned spočítáme konečnou cenu za provedení prací.


Pokud zjistíme přítomnost dřevokazných organismů, doporučíme nejvhodnější způsob jejich likvidace.

 

2) Připravíme objekt a dřevo očistíme

Ve vnitřních prostorách zakryjeme nábytek a během několika hodin trámy a další struktury tryskáním suchého ledu očistíme. Uklidíme po sobě a objekt vám předáme zpět.

 

3) Likvidace dřevokazných organismů (volitelný krok)

Tesaříka, červotoče, dřevomorku a další dřevokazné organismy odstraníme aplikací insekticidního a fungicidního přípravku. Detaily najdete na podstránce o chemické likvidaci dřevokazného hmyzu a likvidaci dřevokazných hub a plísní.

 

Odeslat poptávku

Na kolik čištění dřeva vyjde?

Přesné nacenění vám předložíme po prohlídce napadené stavby. Za prohlídku objektu účtujeme 1500 Kč – pokud se na domluvíme na na čištění suchým ledem, je prohlídka zdarma.

Ozvěte se nám

Nejste si jisti, zda potřebujete dřevěné prvky v objektu očistit? My to zjistíme – už do 48 hodin. Pošlete nám zprávu!

Za inspekci účtujeme 1500 Kč, při objednání dalších služeb je prohlídka zdarma.


*
*
*
*
* povinné údaje

*Maximální velikost 1 fotky je 2 MB

 

Po odeslání poptávkového formuláře si prosím zkontrolujte ve vaší schránce SPAM. Je možné, že odpověď spadne tam. Děkuji.

Sídlo společnosti

MH-Chemická ochrana dřeva s.r.o.
Dolní Studénky 4
788 20 Dolní Studénky