Čištění dřeva suchým ledem

Během několika hodin a bez nepořádku očistíme vaši roubenku, srub či krov od starého nátěru – a zjistíme, zda materiál není napaden dřevokazným hmyzem a organismy.

Máme 20 let praxe a stovky spokojených zákazníků, působíme po celé ČR i na Slovensku. Ozvěte se nám.

Odeslat poptávku

O dřevěné prvky stavby je třeba důkladně pečovat – chránit je před vlhkostí, napadením dřevokaznými škůdci a dalšími vlivy, které vedou k jejich degradaci.

Než ale začnete o impregnaci a natření trámů či krovu vůbec uvažovat, je důležité zbavit dřevo starého nátěru a nečistot. Např. pomocí tryskání suchého ledu, které oproti starším technologiím (pískování a broušení) dřevo nepoškozuje, je rychlejší a šetrné k životnímu prostředí.

Používáme certifikované technologie s ověřenými výsledky

K očištění trámů využíváme pelety suchého ledu (tuhý oxid uhličitý o teplotě -57 °C), které pomocí speciálního zařízení tryskáme pod tlakem 16 barů. Náraz peletových částic starý nátěr a nečistoty rozruší a ochladí je – tím dojde k jejich odpoutání od trámů. Samotné dřevo přitom zůstává netknuté.
 
K úplnému odstranění nečistot z roubení přispívá sublimace. Pelety suchého ledu přejdou vlivem vyšší teploty z tuhého do plynného skupenství. Až 800krát zvětší svůj objem a částice „odfouknou“ do připraveného vysavače. Suchý led za sebou nezanechává žádné zbytky – po sublimaci („odpaření“) jej stačí z místnosti vyvětrat. Při venkovním čištění se jednoduše rozplyne do okolí.

Jak čištění roubenky proběhne?

1) Prohlédneme objekt a zhodnotíme jeho stav

V domluvený termín přijedeme a prohlédneme trámy, krovy a další dřevěné struktury objektu. Určíme nejvhodnější postup čištění a ihned spočítáme konečnou cenu za provedení prací.


Pokud zjistíme přítomnost dřevokazných organismů, doporučíme nejvhodnější způsob jejich likvidace.

 

2) Připravíme objekt a dřevo očistíme

Ve vnitřních prostorách zakryjeme nábytek a během několika hodin trámy a další struktury tryskáním suchého ledu očistíme. Uklidíme po sobě a objekt vám předáme zpět.

 

3) Likvidace dřevokazných organismů (volitelný krok)

Tesaříka, červotoče, dřevomorku a další dřevokazné organismy odstraníme aplikací insekticidního a fungicidního přípravku. Detaily najdete na podstránce o chemické likvidaci dřevokazného hmyzu a likvidaci dřevokazných hub a plísní.

 

Odeslat poptávku

Na kolik čištění dřeva vyjde?

Přesné nacenění vám předložíme po prohlídce napadené stavby. Za prohlídku objektu účtujeme 700 Kč – pokud se na domluvíme na na čištění suchým ledem, je prohlídka zdarma.

Ozvěte se nám

Nejste si jisti, zda potřebujete dřevěné prvky v objektu očistit? My to zjistíme – už do 48 hodin. Pošlete nám zprávu!

Za inspekci účtujeme 700 Kč, při objednání dalších služeb je prohlídka zdarma.


*
*
*
*
* povinné údaje

 

Po odeslání poptávkového formuláře si prosím zkontrolujte ve vaší schránce SPAM. Je možné, že odpověď spadne tam. Děkuji.

Sídlo společnosti

MH-Chemická ochrana dřeva s.r.o.
Dolní Studénky 4
788 20 Dolní Studénky