Chemická likvidace dřevokazného hmyzu

Už do 48 hodin zbavíme váš dům dřevokazného hmyzu – na desítky let a i bez navrtání krovů.
Přijedeme a napadené trámy a další dřevěné struktury prohlédneme.

 

Máme 20 let praxe a stovky spokojených zákazníků a poskytujeme až 10letou záruku. Působíme po celé ČR i na Slovensku. Ozvěte se nám.

Odeslat poptávku

Trámy a nábytek napadený dřevokazným hmyzem poznáte snadno. V noci vás probudí hlasité chroupání, u napadeného dřeva si všimnete hromadících se pilin – a přímo v něm vyžraných cestiček.

Postupem času ztratí krov svou pevnost a dojde k jeho destrukci. Tesařík a červotoč snadno způsobí škody za stovky tisíc korun a na týdny až měsíce vám sebere střechu nad hlavou.

Především u starších staveb je důležitá prevence. Dřevokazný hmyz se vyvíjí až 8 let – a na první pohled zdravý krov v sobě může skrývat vajíčka červotoče, tesaříka a dalších druhů, které hned po vylíhnutí začnou oporu vašeho domu likvidovat.

02 likvidace hmyzu

Používáme certifikované technologie s ověřenými výsledky

Dřevokazné škůdce likvidujeme směsí insekticidu a fungicidu. Do krovu, bednění a nábytku ji aplikujeme buď pod tlakem 30 barů (vysokotlaká injektáž – výrobce MABI) nebo nanesením gelového přípravku XILIX GEL FONGI+, který dřevem pronikne i bez vrtání.

Látka prostoupí strukturou dřeva, naváže se na něj a zahubí vajíčka, larvy a dospělé jedince dřevokazného hmyzu. Navázaná chemická směs je zdraví neškodná – pro vás i vaše mazlíčky. Odolá horku i mrazu, z dřeva se nevymyje a proti napadení hmyzem jej ochrání na desítky let.

Za svou práci ručíme. V oboru se pohybujeme přes 20 let a pravidelně se vzděláváme:

certificat1 s certificat1 s certificat2 s

Jak likvidace hmyzu proběhne?

1) Prohlédneme váš dům a zhodnotíme stav škod
V domluvený termín přijedeme a určíme nejvhodnější postup pro záchranu domu a nábytku. Pokud je potřeba ošetřit dřevo bez navrtávání, volíme gel XILIX nebo likvidaci mikrovlnami. Ihned spočítáme konečnou cenu za provedení všech prací.


2) Připravíme dřevo na aplikaci hubících látek
Zkaženou hmotu odstraníme osekáním a obroušením. U silného napadení zajistíme výměnu části trámu, krovu či nábytku. Pokud plánujeme vysokotlakou injektáž, navrtáme otvory pro aplikaci insekticidu.


3) Aplikace hubící látky
Tlakovou injektáží nebo nanesením gelu impregnujeme dřevo směsí insekticidu a fungicidu. Látka strukturou materiálu prostoupí a zlikviduje veškeré dřevokazné organismy.


4) Impregnace dřeva a úklid
Po napuštění impregnujeme stejnou směsí také povrch dřeva. Uklidíme po sobě, odvezeme odpadní materiál a místnost vám už za jediný den předáme zpět.

 

Odeslat poptávku

Zachránili jsme stovky budov

Naši klienti jsou spokojeni. Podívejte se, jak jsme pomohli:

11 impregnace dreva ejpovice

Ejpovice, rodinný dům

Chemické ošetření dřeva

Prozkoumat
rovna roubenka

Rovné (SR), roubenka

Ošetření napadeného roubení

Prozkoumat
2

Zlín-Příluky, kaplička

Chemické ošetření krovu

Prozkoumat

Na kolik likvidace hmyzu chemickou impregnací vyjde?

Veškeré ceny jsou pouze orientační a vychází z našich zkušeností. K chemické impregnaci používáme často jako doplňkovou metodu mikrovlnnou likvidaci.

  • ošetření krovů u rodinného domu: 15 až 25 tisíc Kč,
  • ošetření trámů v obytné místnosti: 10 až 20 tisíc Kč,
  • ošetření roubenky: 15 až 80 tisíc Kč.

 

Přesné nacenění vám předložíme po prohlídce napadené stavby. Za inspekci nemovitosti účtujeme 700 Kč – pokud se domluvíme na odstranění dřevokazného hmyzu, je prohlídka zdarma.

Ozvěte se nám

Nejste si jisti, zda vám dřevokazný hmyz neničí střechu nad hlavou? My to zjistíme – už do 48 hodin. Pošlete nám zprávu!

Za inspekci účtujeme 700 Kč, při objednání dalších služeb je prohlídka zdarma.


*
*
*
*
* povinné údaje